O nas

Początek działalności firmy TILKOM w sektorze projektowania urządzeń w zakresie elektroniki tensometrycznej przypada na rok 1988. Przez lata działalności firma rozwijała swoje produkty zajmując się projektowaniem, tworzeniem prototypów i testowaniem różnego rodzaju technik tensometrycznych, począwszy od prostych tensowzmacniaczy do wielokanałowych systemów pomiarowych i czujników o wysokiej precyzji. Obecnie firma TILKOM oferuje wysokiej jakości nowoczesne czujniki sił i momentów stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu i nauki. Nasze produkty to kompleksowe rozwiązania pomiarowe składające się z czujników, przetworników sygnału oraz dedykowanego i rozwijanego przez nas oprogramowania. Głównym kierunkiem rozwoju firmy są obrotowe, bezstykowe czujniki momentu obrotowego oparte o technikę telemetryczną. Dzięki bezkontaktowemu przesyłaniu sygnału z wirującego wałka, nasze czujniki pozwalają uzyskiwać bardzo wysokie prędkości obrotowe, a ich eksploatacja jest bezproblemowa. Do grona naszych odbiorców należą: przemysł motoryzacyjny i lotniczy, elektrownie oraz jednostki naukowo-badawcze na całym świecie. Realizujemy też specjalne zamówienia na kompletne stanowiska badawcze do pomiaru sił i momentów. Zakres działalności:
  1. Czujniki momentu obrotowego maszyn wirujących.
  2. Urządzenia do pomiarów telemetrycznych – umożliwiają bezstykowe zasilanie czujników i przesyłanie danych z elementów wirujących.
  3. Wzmacniacze tensometryczne.
  4. Czujniki siły.
  5. Wieloosiowe czujniki sił i momentów – dające możliwość jednoczesnego pomiaru siły i momentu w trzech różnych osiach.
  6. Wyświetlacze mierzonych wartości momentu obrotowego, prędkości oraz mocy.
  7. Dedykowane sprzęgła tarczowe do montażu czujników momentu obrotowego.
  8. Sprzęt do kalibrowania i kalibracji czujników momentu obrotowego, czujników wieloskładnikowych.
  9. Oprogramowanie do wizualizacji i akwizycji danych z czujników.
Dysponujemy własnymi  stanowiskami w laboratorium do kalibracji naszych czujników w fazie produkcji oraz w okresie ich późniejszej eksploatacji. Firma TILKOM posiada międzynarodowe certyfikaty w tym wdrożone ISO 9001 do zarządzania jakością produkcji oraz deklarację zgodności CE naszych wyrobów potwierdzoną przez niemiecką jednostkę notyfikującą. Od 2019 roku dystrybutorem produktów do pomiarów sił i momentu TILKOM w Polsce jest firma REGULATO.