O nas

Początek działalności firmy TILKOM w sektorze projektowania urządzeń w zakresie elektroniki tensometrycznej przypada na rok 1988. Przez lata działalności firma rozwijała swoje produkty zajmując się projektowaniem, tworzeniem prototypów i testowaniem różnego rodzaju technik tensometrycznych, począwszy od prostych tensowzmacniaczy do wielokanałowych systemów pomiarowych i czujników o wysokiej precyzji.

Obecnie firma TILKOM oferuje wysokiej jakości nowoczesne czujniki sił i momentów stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu i nauki. Nasze produkty to kompleksowe rozwiązania pomiarowe składające się z czujników, przetworników sygnału oraz dedykowanego i rozwijanego przez nas oprogramowania.

Głównym kierunkiem rozwoju firmy są obrotowe, bezstykowe czujniki momentu obrotowego oparte o technikę telemetryczną. Dzięki bezkontaktowemu przesyłaniu sygnału z wirującego wałka, nasze czujniki pozwalają uzyskiwać bardzo wysokie prędkości obrotowe, a ich eksploatacja jest bezproblemowa.

Do grona naszych odbiorców należą: przemysł motoryzacyjny i lotniczy, elektrownie oraz jednostki naukowo-badawcze na całym świecie.

Realizujemy też specjalne zamówienia na kompletne stanowiska badawcze do pomiaru sił i momentów.

Zakres działalności:

  1. Czujniki momentu obrotowego maszyn wirujących.
  2. Urządzenia do pomiarów telemetrycznych - umożliwiają bezstykowe zasilanie czujników i przesyłanie danych z elementów wirujących.
  3. Wzmacniacze tensometryczne.
  4. Czujniki siły.
  5. Wieloosiowe czujniki sił i momentów - dające możliwość jednoczesnego pomiaru siły i momentu w trzech różnych osiach.
  6. Wyświetlacze mierzonych wartości momentu obrotowego, prędkości oraz mocy.
  7. Dedykowane sprzęgła tarczowe do montażu czujników momentu obrotowego.
  8. Sprzęt do kalibrowania i kalibracji czujników momentu obrotowego, czujników wieloskładnikowych.
  9. Oprogramowanie do wizualizacji i akwizycji danych z czujników.

Dysponujemy własnymi akredytowanymi stanowiskami w laboratorium do kalibracji naszych czujników w fazie produkcji oraz w okresie ich późniejszej eksploatacji. Firma TILKOM posiada międzynarodowe certyfikaty w tym wdrożone ISO 9001 do zarządzania jakością produkcji oraz deklarację zgodności CE naszych wyrobów potwierdzoną przez niemiecką jednostkę notyfikującą.

Certyfikat wdrożenia kontroli jakości ISO 9001 przy produkcji czujników momentuDeklaracja zgodności CE na czujniki firmy TILKOMDeklaracja zgodności CE czujników firmy TILKOM